تولید کننده نرم افزار از سال
1367


راهکارهای ساده برای امور پیچیده

شرکت نماد ایران با همکاری گروهی از مشاورین مجرب مالی ، اداری و کارشناسان متخصص حوزه سیستم های نرم افزاری با هدف ارائه و محصولات خدمات در زمینه فناوری اطلاعات در سال 1367 تاسیس گردید .

در حال حاضر این شرکت با رتبه یک شورای انفورماتیک درارائه و پشتیبانی نرم افزارهای تخصصی، سفارش مشتری و ساماندهی بیش از 180 نفر از فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی و با توفیق ارائه خدمت به بیش از  6000 شرکت ، سازمان خصوصی و دولتی در حوزه تولید و خدمات  یکی  از فعالترین شرکتهای بخش خصوصی میباشد که نسل جدید سیستم های یکپارچه خود را بر روی پلتفرم   . NET     به بازار ارائه نموده است بصورتی که این مجموعه بدون شک یکی از کاملترین مجموعه های نـرم افـزاری تولید شده میباشد که با استفاده ازجدیدترین مفاهیم و ابزار های نـرم افزاری و سخت افـزاری پیاده سازی شده است و امروز مفتخریم در زمره معدود شرکتهایی هستیم که ازکلیه امکانات   .   NET    بطور کامل بهره برداری وکلیه سیستمها را دراین محیط مجددا طراحی و پیاده سازی نموده ایم .

لازم بذکر است که در محیط  .   NET   ، نگاهی ویژه به  سیستمهای کیفی   از قبیل  سیستم بهای تمام شده ، سیستم برنامه ریزی و کنترل تولید ، سیستم کنترل کیفیت  (   QC)   ، سیستم نگهداری و تعمیرماشین آلات  (   CMMS   )   ، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری  (   CRM)   ، سیستم استراتژی سازمانی ، سیستم ارزیابی عملکرد سازمان ، سیستم کنترل بودجه و تهیه و چاپ صورتهای مالی به همراه یادداشتهای مربوطه ونیز تهیه گزارشات انحراف بودجه از عملکرد و...  لحاظ گردیده است.

نرم‌افزار‌هاي شـركت نمادايران مجموعه‌اي يكپارچه و متشكل بوده كه با الـگوبـرداري از   سـیستـمـهای برنـامـه ریزی منابع سازمان   (   ERP)   قدرتمند در عرصه جهاني و با لحاظ نمودن تغييرات لازم براي اجراي موفق در بازار ايران طراحي و توليد گرديده است.

سيستم بهاي تمام شده كالا و خدمات   در بالاترين نقطه از اين مجموعه يكپارچه قرار دارد. بدين مفهوم كه كليه اطلاعات مورد نياز براي محاسبه بهاي تمام شده از زير سيستم‌هاي مرتبط (   مانند توليد، مهندسي ساخت، انبار، حسابداري، بودجه و...   ) به صورت لحظه ای   در اختيار سيستم‌ بهاي تمام شده قرار مي‌گيردکه نهایتاً امكان گزارش‌گيري دقيق بهاي تمام شده به درخواست كاربر در هر زمان امکان پذیر   می باشد. توضیح اینکه شرکت نماد ایران در دهه اخیر برای اولین بار با مشارکت و نظارت کارشناسان مطرح سازمان حسابرسی کشور اقدام به پیاده سازی وراه اندازی سیستم بهای تمام شده به روش   (   ABC    در سازمان بنادرو دریانوردی ، شرکت تایدواتر، مادرتخصصی فرودگاههای کشورو... نموده است.

مجموعه  سيستم‌هاي توليد   ( مهندسی ساخت، کنترل تولید، برنامه ریزی مواد) قابليت تطبيق با نياز مشتريان در صنايع مختلف را دارا بوده و شركت نماد ايران با توجه به نياز سازمان‌ها اقدام به ارائه راهكار در زمينه راه‌اندازي بهينه اين سيستم‌ها خواهد کرد   .

سیستم  تعمیرونگهداری ماشین آلات   (   CMMS   )   با نگرش جامع به کلیه نیازهای مطرح در این زمـینه   (   PM,EM,CM,…)       با رویکردی فرآیندی، در شرکتهای مختلف تولیدی و صنعتی در حال اجرا می باشد. این سیستم با پشتیبانی از فرآیندهای کاری سازمان و برقراری ارتباط   به لحظه با سایر سیستمها (انبار ، تدارکات ، تولید ، حقوق دستمزد و ...) ضمن ارائه گزارشهای متنوع از سابقه تعمیرات و هزینه های مربوطه ، بستر مناسبی برای تصمیم سازی مدیریت در حوزه نگهداری و تعمیر ماشین آلات ایجاد کرده است.

سیستمهای منابع انسانی شامل جذب ، استخدام ، تشکیلات ، پرسنلی ، طبقه بندی مشاغل ، صدور احکام مکانیزه ، ارزشیابی عملکرد،  آموزش ، حمل و نقل، بهره وری ، حقوق دستمزد ؛ جهت بهبود کیفیت و تکمیل فرآیند اطلاعاتی منابع انسانی بصورت پارامتریک طراحی و پیاده سازی گردیده است.

سیستم سهام و حسابداری سهامداران نمادایران درحال حاضر بیشترین تعداد بهره بردار را در بین شرکتهای سهامی عام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار دارا می باشد.

رديابي کالا   از مرحله خريد مواد اوليه، انبارداری ، توليد و فروش در سيستم موجود ميباشد  .   با استفاده از امکانات بچ و سریال کالا، کاربر به راحتی قادر به شناسایی و ردیابی کالا در مراحل مختلف خرید   ، انبارداری   ، تولید   ، فروش و خدمات پس از فروش می باشد.

در   سیستم بازنشستگی  ، اطلاعات پرسنلی پس از بازنشستگی فرد و اطلاعات فوت بازنشسته و  ورثه ثبت میگردد  و همانند سیستم حقوق و دستمزد، نسبت به پرداخت مبالغ احکام پرسنلی اقدام می نماید و در صورت فوت و داشتن ورثه، عملیات یاد شده را تا اعلام واحد پرسنلی، مبنی بر خروج کامل ورثه، محاسبه و تسهیم می نماید. بدیهی است که کلیه افزایش حقوق بر اساس احکام بازنشستگی به خود فرد و یا ورثه آن (به هر تعداد) قابل پرداخت می شود  که با توجه به استقبال شرکتهایی مانند: شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور ، سازمان بنادر و دریانوردی ، شرکت عمران شهرهای جدید ، شورای تبلیغات  به نظر میرسد این سیستم قابلیت پیاده سازی و تطبیق با نیازهای آن سازمان را داشته باشد.

شركت نماد ايران مجموعه‌اي نوين از سيستم‌ها را طراحي و پیاده سازی نموده است  (استراتژي سازمانی ، ارزيابي عملكردسازمان و مدیریت ارتباط با مشتریان   «   CRM   »   )   كه به كمك تيم مشاورين شركت اقدام به پياده‌سازي و ارائه راهكار مي نمايد. اين مجموعه ضمن در برگيري كليه فرآيند‌هاي اجرايي و كنترلي، گامي موثر در جهت توانمند نمودن مديران در اداره سازمان تلقي مي‌گردد.

كارشناسان شركت نماد ايران در تمام مراحل پياده‌سازي با حضور در محل آن شركت، ضمن گرد‌آوري اطلاعات اوليه لازم ، اقدام به مشاوره و آموزش پرسنل آن سازمان مي‌نمايند. درضمن اين‌ فرآيند بستری مناسب را جهت تطبيق با سيستم و  بهره‌برداري هر چه بيشتر آن سازمان از امكانات نرم‌افـزاري اين شـركت ، مهـيامي‌نمايد.