تولید کننده نرم افزار از سال
1367

راهکارهای ساده برای امور پیچیده

شرکت نماد    ایران   با همکاری گروهی از مشاورین مجرب مالی ، اداری و کارشناسان متخصص حوزه سیستم های نرم افزاری با هدف ارائه  محصولات و خدمات در زمینه فناوری اطلاعات در سال 1367 تاسیس گردید. در حال حاضر این شرکت با رتبه یک شورای انفورماتیک در ارائه و پشتیبانی نرم افزارهای تخصصی، سفارش مشتری و ساماندهی بیش از 180 نفر از فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی و با توفیق ارائه خدمات به بیش از 6000 شرکت، سازمان خصوصی و دولتی در حوزه تولید و خدمات  یکی  از فعالترین شرکتهای بخش خصوصی میباشد.

Three-Tier معماری

مدل Three – Tier  يك مدل فيزيكي نیست ، بلكه يك مدل منطقي است . اين مدل منطقي بسته به چگونگي توزيع يك برنامه ، به صور متنوعي با مدلهاي فيزيكي متفاوتي پياده سازي مي شود . اين مدل مناسب ساختن برنامه هايي است كه تعداد استفاده كنندگان آن زياد است . براي ساختن  برنامه‌هاي    Highly Scalable  ، منابع حافظه اي و عملياتي ( Resources   ) مانند اتصال به Database  بايد به اشتراك گذاشته شوند . بجاي اتصال مستقيم  Client  ها به  Data Server  ها ، Business Service  ‌ها براي تبادل اطلاعات در اختيار قرار ميگيرند . يك Instance  از يك Business Service  مي تواند چند  Client  را تغذيه كند و اين باعث كاهش مصرف  Resource  و افزايش تعداد Client  ها مي شود .همچنين  Business Service  ها مستقيماً با Data Server  ها سر و كار ندارند و از Data Access Service  ها استفاده مي كنند كه با استفاده اشتراكي از Data Access Service  ها تعداد Client  ها باز هم افزايش مي يابد .

1367

DOS   (نسل اول) :  زبان برنامه نویسی  c  همراه با  btrieve file manager  در کنار مجموعه کاملی از توابع کتابخانه ای که توسط شرکت طراحی و نوشته شد، زیر ساخت توسعه ماژولها را فراهم کرده بود. در این زمان مجموعه ماژولهای مالی و اداری شرکت شکل گرفت. این سیستمها تحت شبکه  Novel  ارائه شد و از همان ابتدا مفهوم  ACID  در سیستمهای مالی اداری شرکت لحاظ شده بود.

1382

Windows   (نسل دوم) : در طول دهه 80 مجموعه ماژولهای نرم افزاری به تدریج کامل شد و محصول  MIS  در شرکتهای بزرگ تولیدی و یا سازمانهای دولتی و خدماتی مورد استفاده گسترده قرار گرفت. طراحی ماژولها از  این نسل به بعد، سه لایه ای انجام شده که این موضوع در سرعت بخشی به تولید نرم افزار و سرویس گرا بودن ماژولهای تولیدی بسیار موثر بود.. این نسل از سیستمهای نماد ایران دوره درخشانی در بلوغ اطلاعاتی و یکپارچگی ماژولهای نرم افزاری را به ارمغان آورد.

1394

Windows   (نسل سوم) : با پیشرفت تکنولوژی و نیازهای جدیدی که توسط مشتریان مطرح شد، شرکت تصمیم به ارائه ERP  کامل در محیط  .Net  و با استفاده از ابزارهای روز دنیا گرفت. در این زمان بخش تحقیق و توسعه شرکت بیش از هر زمان دیگر فعالیتهای مطالعاتی خود را در زمینه تکنولوژیهای زیر ساخت توسعه نرم افزار انجام می دهد. در این نسل جهت تکمیل ماژولهای سیستمهای یکپارچه، ماژولهای پویا جهت پوشش دادن فرآیندهای خاص هر مشتری تولید شده است که در این بخش میتوان به ماژولهای گردش کار فرآیندها ( WorkFlow )، کارتابل مکانیزه و میز کار موضوعی، مانیتورینگ عملیات و ابزارهای فرم ساز و گزارش ساز اشاره نمود. همچنین فرآیندهای نصب و انتشار آخرین تغییرات ماژولها، با مکانیزم کنترل شونده و خودکار در بستر اینترنت انجام می شود.  شرکت با استفاده از تجربه طولانی در راه اندازی سیستمهای یکپارچه، اقدام به تکمیل ماژولهای کیفی و کارخانه ای نمود، تا تصمیم گیری را برای مدیران میسر سازد. 

تاریخچه شرکت نماد ایران
شرکت نماد ایران تبا همکاری گروهی از مشاورین مجرب مالی ، اداری و کارشناسان متخصص حوزه سیستم های نرم افزاری با هدف ارائه و محصولات خدمات در زمینه فناوری اطلاعات در سال 1367 تاسیس گردید .

در حال حاضر این شرکت با رتبه یک شورای انفورماتیک درارائه و پشتیبانی نرم افزارهای تخصصی، سفارش مشتری و ساماندهی بیش از 180 نفر از فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی و با توفیق ارائه خدمات به بیش از 6000 شرک ت ، سازمان خصوصی و دولتی در حوزه تولید و خدمات  یکی  از فعالترین شرکتهای بخش خصوصی میباشد که نسل جدید سیستم های یکپارچه خود را بر روی پلتفرم     .     NET       به بازار ارائه نموده است بصورتی که این مجموعه بدون شک یکی از کاملترین مجموعه های نـرم افـزاری تولید شده میباشد که با استفاده ازجدیدترین مفاهیم و ابزار های نـرم افزاری و سخت  افـزاری پیاده سازی شده است و امروز مفتخریم در زمره معدود شرکتهایی هستیم که  از همة امکانات   NET.  به طور کامل بهره برداری كرده ايم و همة سیستمها را دراین محیط مجددا طراحی و پیاده سازی نموده ایم  .

لازم بذکر است که در محیط    .     NET     ، نگاهی ویژه به    سیستمهای کیفی     از قبیل    سیستم بهای تمام شده ، سیستم برنامه ریزی و کنترل تولید ، سیستم کنترل کیفیت    (     QC)     ، سیستم نگهداری و تعمیرماشین آلات    (     CMMS     )     ، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری    (     CRM)     ، سیستم استراتژی سازمانی ، سیستم ارزیابی عملکرد سازمان ، سیستم کنترل بودجه و تهیه و چاپ صورتهای مالی به همراه یادداشتهای مربوطه ونیز تهیه گزارشات انحراف بودجه از عملکرد و...    دیده شده است.

نرم‌افزار‌هاي شـركت نمادايران مجموعه‌اي يكپارچ ه و  منسجم است كه  با الـ گوبـرداري از     سـیستـمـهای برنـامـه ریزی منابع سازمان     (     ERP)     قدرتمند در عرصه جهاني و با لحاظ نمودن تغييرات لازم براي اجراي موفق در بازار ايران طراحي و توليد گرديده است.

سيستم  بهاي تمام شده كالا و خدمات     در بالاترين نقطه از اين مجموعه يكپارچه قرار دارد.  به اين مفهوم    كه ك ليه اطلاعات مورد نياز براي محاسبه بهاي تمام شده از زير سيستم‌هاي مرتبط (     مانند توليد، مهندسي ساخت، انبار، حسابداري، بودجه و...     ) به صورت لحظه ای     در اختيار سيستم‌ بهاي تمام شده قرار مي‌گيردکه نهایتاً امكان گزارش‌گيري دقيق بهاي تمام شده به درخواست كاربر در هر زمان امکان پذیر     می باشد. توضیح اینکه شرکت نماد ایران در دهه اخیر برای اولین بار با مشارکت و نظارت کارشناسان مطرح سازمان حسابرس ی کشور اقدام به پیاده سازی وراه اندازی سیستم بهای تمام شده به روش     (     ABC       در سازمان بنادرو دریانوردی ، شرکت تایدواتر، مادرتخصصی فرودگاههای کشورو... نموده است.

مجموعه    سيستم‌هاي توليد     ( مهندسی ساخت، کنترل تولید، برنامه ریزی مواد) قابليت تطبيق با نياز مشتريان در صنايع مختلف را دارا بوده و شركت ن ماد ايران با توجه به نياز سازمان‌ها اقدام به ارائه راهكار در  زمينه راه‌اندازي بهينه اين سيستم‌ها خواهد كرد     .

سیستم    تعمیرونگهداری ماشین آلات     (     CMMS     )     با نگرش جامع به کلیه نیازهای مطرح در این زمـینه     (     PM,EM,CM,…)           با رویکردی فرآیندی، در شرکتهای مختلف تولیدی و صنعتی در حال اجرا می باشد. این سیستم با پشتیبانی از فرآیندهای کاری سازمان و برقراری ارتباط     به لحظه با سایر سیستمها (انبار ، تدارکات ، تولید ، حقوق دستمزد و ...) ضمن ارائه گزارشهای متنوع از سابقه تعمیرات و هزینه های مربوطه ، بستر مناسبی برای تصمیم سازی مدیریت در حوزه نگهداری و تعمیر ماشین آلات ایجاد کرده است.

سیستمهای منابع انسانی شامل جذب ، استخدام ، تشکیلات ، پرسنلی ، طبقه بندی مشاغل ، صدور احکام مکانیزه ، ارزشیابی عملکرد،  آموزش ، حمل و نقل، بهره وری ، حقوق دستمزد ؛ جهت بهبود کیفیت و تکمیل فرآیند اطلاعاتی منابع انسانی بصورت پارامتریک طراحی و پیاده سازی گردیده است.

سیستم سهام و حسابداری سهامداران نمادایران درحال حاض ر  بیشترین تعداد شركت‌هاي بهره بردار را در بین شرکتهای سهامی عام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار دارد .

رديابي کالا   از مرحله خريد مواد اوليه، انبارداری ، توليد و فروش در سيستم موجود ميباشد  .   با استفاده از امکانات بچ و سریال کالا، کاربر به راحتی قادر به شناسایی و ردیابی کالا در مراحل مختلف خرید   ، انبارداری   ، تولید   ، فروش و خدمات پس از فروش می باشد.

در   سیستم بازنشستگی  ، اطلاعات پرسنلی پس از بازنشستگی فرد و اطلاعات فوت بازنشسته و  ورثه ثبت میگردد  و همانند سیستم حقوق و دستمزد، نسبت به پرداخت مبالغ احکام پرسنلی اقدام می نماید و در صورت فوت و داشتن ورثه، عملیات یاد شده را تا اعلام واحد پرسنلی، مبنی بر خروج کامل ورثه، محاسبه و تسهیم می نماید. بدیهی است که کلیه افزایش حقوق بر اساس احکام بازنشستگی به خود فرد و یا ورثه آن (به هر تعداد) قابل پرداخت می شود  که با توجه به استقبال شرکتهایی مانند: شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور ، سازمان بنادر و دریانوردی ، شرکت عمران شهرهای جدید ، شورای تبلیغات  به نظر میرسد این سیستم قابلیت پیاده سازی و تطبیق با نیازهای آن سازمان را داشته باشد.

شركت نماد ايران مجموعه‌اي نوين از سيستم‌ها را طراحي و پیاده سازی نموده است  (استراتژي سازمانی ، ارزيابي عملكردسازمان و مدیریت ارتباط با مشتریان   «   CRM   »   )   كه به كمك تيم مشاورين شركت اقدام به پياده‌سازي و ارائه راهكار مي نمايد. اين مجموعه ضمن در برگيري كليه فرآيند‌هاي اجرايي و كنترلي، گامي موثر در جهت توانمند نمودن مديران در اداره سازمان تلقي مي‌گردد.

كارشناسان شركت نماد ايران در تمام مراحل پياده‌سازي با حضور در محل آن شركت، ضمن گرد‌آوري اطلاعات اوليه لازم ، اقدام به مشاوره و آموزش پرسنل آن سازمان مي‌نمايند. درضمن اين‌ فرآيند بستری مناسب را جهت تطبيق با سيستم و  بهره‌برداري هر چه بيشتر آن سازمان از امكانات نرم‌افـزاري اين شـركت ، مهـيامي‌نمايد.