طراحی نظامهای جامع نرم افزاری


تجارب کسب شده از همكاري طولاني با شركت‌هاي بزرگ چندمليتي كه پیش از انقلاب در امر مشاوره مديريت و سيستم‌هاي مالي در ايران فعال بودنده اند سبب شد تا دانش و اصول طراحي سيستم‌هاي نرم افزاری در شرکت نمادايران پایه گذاری گردد. طي دهه های گذشته با پيشرفت‌هاي سريعي كه در زمينه فناوري اطلاعات رخ داده است بنيان‌گذاران نمادايران همواره كوشش نموده‌اند تا تجربيات خود را منطبق بر استفاده از امكانات و ابزارهاي جديد به روز نمايند تا از اين راه همواره بهترین روشها با بالاترين كيفيت برای استفاده از نرم‌افزارها انتخاب گردد.   در حال حاضر یکی از مهمترین مبانی طراحي سيستم‌هاي نمادايران استفاده از نظرات كارشناسان مجرب موضوعي هر سيستم و تطبيق نظرات اين كارشناسان با تكنولوژي روز دنيا جهت بهره‌برداري بهينه از نرم‌افزارهاي مختلف مي‌باشد.

طراحی و تولید نرم افزارهای یکپارچه

جامعیت یا همبستگی     به عنوان یک اصل در طراحی سیستم های شرکت نماد ایران لحاظ گردیده است. این امر بدین معنی می باشد که طراحی سیستم های شرکت نماد ایران به صورت یکپارچه انجام گرفته و براساس این طراحی کلان وظایف و سرویسهای نرم افزار طراحي و تعریف شده است. این نرم افزارها  به صورت به هم پیوسته به فعالیت خود پرداخته و هر کدام از آنها می توانند از نتایج فرآیندهای سایر سیستم ها بهره مند شوند . از دیگر مصداق های یکپارچگی سیستم ها ، وجود یک مکانیزم متمرکز برای مدیریت كدها و کاربران و سطوح دسترسی آنها به فرمها و اطلاعات سیستم های مختلف می باشد.
این جامعیت در سطوح مختلف سیستم از جمله در بانکهای اطلاعاتی و همچنین در سطح فرآیندها و  اجزای تشکیل دهنده سیستمهای مختلف نیز مشاهده می گردد.

پشتیبانی فنی


سرمايه اصلي شركت نماد ايران   رضایت  مشتريان این شرکت از عملكرد مجموعه سازمان می باشد. اين رضايت تنها به دليل كيفيت و توانائي‌هاي نرم‌افزاري شركت نيست بلكه دليل عمده اين رضايت حضور كارشناسان با تجربه شركت نماد ايران در كنار مشتريان است. کلیه مشتریان این شرکت از  آغاز بهره گیری از نرم‌افزار‌هاي نماد ايران می توانند از  طيف وسيع  خدمات كارشناسان نماد ايران در زمينه های آموزش، مشاوره‌، نرم‌افزار‌هاي بنيادي، شبكه، سخت افزار، ارتباطات و...استفادده نمایند. این امر موجب می گردد  تا مشتريان سازمان به دور از هر گونه نگراني و با آسايش و امنيت كافي به اجراء سيستم‌هاي خود بپردازند و از مزایای ارائه شده در این سیستم کمال استفاده را داشته باشند.

راه اندازی و استقرار سیستم


در صورت نياز مشتريان به كارشناسان نماد ايران جهت راه‌اندازي سيستم هاي خريداري شده، نمادایران این وظیفه را نیز می پذیرد، در این رابطه کارشناسانی از نمادایران با مشتری همکاری خواهند نمود که حداقل در50 پروژه راه اندازی تجربه كسب نموده باشند، و آزمون‌هاي كارشناسي راه‌اندازي را با موفقيت گذرانده باشند. اين كارشناسان پس از شناخت وضعيت موجود مشتري نسبت به رفع نواقص احتمالي و آماده‌سازي سازمان مشتري براي جذب سيستم‌ها اقدام خواهند نمود. وظیفه اصلي اين كارشناسان انطباق نيازهاي مشتري با امكانات نرم‌افزارهاي خريداري شده و در صورت لزوم ایجاد درخواست جهت افزودن امكانات جدید به نرم‌افزارها خواهد بود. شرايط و نیازهای كه از سوي مديران پروژه راه‌اندازي شناخته می شود، به کاربران اطلاع و پيشنهاد می گردد تا پس از  ایجاد توافق دو سویه به اجرا گذاشته  گردد.